Świadome śnienie (Lucid dreaming) - Ziarno zwątpienia. Seria 4 nagrań.

05 07.2014
Jak śnić świadomie? Jak mieć sny świadome dzięki hipnozie?

Czym jest świadomy sen? Jest to taki rodzaj snu, w którym śniący zdaje sobie sprawę z tego, że otaczająca go rzeczywistość nie jest prawdziwa. Wiąże się to w efekcie z przejęciem kontroli nad tym, co mu się dalej śni, bez budzenia się oraz bez jakiejkolwiek utraty na wiarygodności doświadczeń. Świat postrzegany przez śniącego dalej jest równie prawdziwy, jak w trakcie przeżywania snu jeszcze przed uzyskaniem świadomości. Co więcej: bywa najczęściej tak, że realność doświadczenia jest dużo wyższa po uzyskaniu świadomości sennej. Nagle dotyk, smak, zapach, dźwięki i przede wszystkim obraz zyskują większy realizm, niż wcześniej. Możemy spełnić najskrytsze fantazje erotyczne, latać jak ptak, czy stać się bohaterami wyścigów formuły, bez obawy o zdrowie, czy konsekwencje naszych działań. Wszystko będzie równie realne, jak w rzeczywistości. To jak najbardziej realistyczna gra komputerowa, w której rolę klawiatury i myszki przejmuje nasza wola. Działa to na tej samej zasadzie, co w stanie jawy, gdy poruszamy, mówimy, oraz doświadczamy ciałem fizycznym.

Praktyka świadomego śnienia wymaga pewnego rodzaju wytrwałości i cierpliwości. Hipnoza zdecydowanie ten proces przyspiesza, a jakość snów świadomych jest lepsza o kilka poziomów względem tradycyjnych metod (wg moich doświadczeń).

Jak słuchać nagrań?

Udostępniona seria nagrań na świadome śnienie dzięki hipnozie wymaga systematycznego, codziennego podejścia do tematu. Słuchanie tego samego nagrania dla wielu osób szybko stałoby się męczące i zniechęcające, dlatego seria się składa z czterech nagrań. Przez kolejne dni należy słuchać kolejnego z rzędu nagrania. Najlepiej słuchać tego samego dnia tylko jednego nagrania. Po czterech dniach serię należy rozpocząć od początku. Pierwsze efekty powinny być zauważalne w ciągu tygodnia systematycznego, codziennego słuchania. Sugeruję również, żeby ze względu na ogólną wyższą skuteczność hipnozy w tych godzinach rozpoczynać słuchanie nagrań nie później niż o godzinie 18-19 w momencie (co ważne) gdy ciało i umysł masz wypoczęte. Jeśli w trakcie słuchania będziesz zasypiać, to skuteczność sugestii będzie dużo mniejsza. Lepiej w związku z tym (jeśli nie będzie możliwości przesłuchania nagrań przed 18-19) wziąć drzemkę. Po wstaniu i pełnym rozbudzeniu świadomości warto włączyć hipnozę. Wtedy będziesz mieć pewność, że nie spotka Ciebie zasypianie w trakcie słuchania i wszystko świadomie odbierzesz. Ta seria nie ma za zadania uśpienia Twojego ciała i obudzenia Twojej świadomości w trakcie słuchania w stanie snu. Na to są oddzielne techniki. Te nagrania uczą Twój umysł, jak odzyskać świadomość spontanicznie w trakcie zwykłych snów nieświadomych.

Seria się składa z czterech części:

1. "Świadome śnienie. Ziarno zwątpienia część pierwsza." - najważniejsze nagranie z całej serii, w związku z tym jest odrobinę dłuższe od pozostałych. Trans użyty w nagraniu to "Park miejski". Czas trwania: 30:32.

2. "Świadome śnienie. Ziarno zwątpienia część druga." - uzupełniająca. Trans użyty w nagraniu to "Wodospad w górach". Czas trwania: 25:30.

3. "Świadome śnienie. Ziarno zwątpienia część trzecia." - uzupełniająca. Trans użyty w nagraniu to "Morze". Czas trwania: 25:27.

4. "Świadome śnienie. Ziarno zwątpienia część czwarta." - uzupełniająca. Trans użyty w nagraniu to "Spacer po lesie (II)". 20:44.

Przed słuchaniem każdego nagrania zastanów się krótko, o czym chcesz śnić swój sen świadomy danej nocy. To będzie dodatkowy czynnik motywujący i jeden ze składników każdego nagrania. Lepiej w związku z tym się zastanowić jeszcze przed wysłuchaniem hipnozy. Dzięki temu nie stracisz na to wiele czasu w trakcie jej trwania, zamiast zajmować się od razu wizualizacją.

Format: MP3 192kbps
Rozmiar: 131MB
Czas nagrania: łącznie: 1 godzina 42 minuty 14 sekund
Pobierz
Facebook