Jak słuchać nagrań?

24 06.2012

Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniesz korzystać z nagrań hipnotycznych. Przede wszystkim: trzeba słuchać świadomie i podążać świadomie za zaleceniami. Wizualizacja jest procesem świadomym, dlatego nie wystarczy, aby nagranie leciało w słuchawkach. Musisz świadomie uzyskiwać stan transu i kontrolować go. To jedyny sposób na uzyskanie najlepszych efektów.

Drugą, niemniej istotną kwestią jest odrobina ciszy i spokoju. Znajdź chwilkę dla siebie, kiedy nikt Ci nie będzie przeszkadzać. Zamknij oczy i podążaj za sugestiami. Zamknięte oczy gwarantują, że w krótkim czasie Twoje fale mózgowe zmienią dominację z bety na alfa. Wtedy Twoja sugestywność będzie większa.

Trzecia ważna sprawa: jeśli w pozycji leżącej zbyt szybko rozpraszasz się i nie podążasz za wizualizacją, to warto rozważyć wysłuchiwanie nagrań w pozycji siedzącej. To w zdecydowanej większości rozwiązuje sprawę, a do tego poprawia efekty.

I na koniec najważniejsze: stan transu jest stanem umysłu, a nie ciała. Jeśli chcesz uzyskać efekty, to skup się na celu, a nie na sposobie dochodzenia do niego. Możesz nie odczuwać istnienia transu, aż do podania właściwych sugestii, a to i tak działa! W stan hipnozy wchodzimy dosłownie w ciągu paru sekund. Reszta jest tylko kwestią dopasowania sugestii pod konkretną osobę i problem.

Facebook