Artykuły

Pozostałe teksty, nie należące do żadnej z kategorii głównych.

Regulamin rejestracji na forum i stronie

12 05.2015

Regulamin rejestracji: każda osoba, która rejestruje się na stronie, nie powinna używać adresu mailowego ani żadnych informacji na swój temat, które mogłyby ją w jednoznaczny i prosty sposób zidentyfikować zgodnie z art. 6 ust. z dn. 29.08.97 o ochronie danych osobowych. Rejestrując się oświadczasz, że nie przekazujesz żadnych danych osobowych. Jednocześnie oświadczasz, że niezależnie od tego, co zostało przez Ciebie wpisane podczas rejestracji, żadna z tych danych nie zawiera prawdziwych danych na Twój temat, wliczając w to Twoje nazwisko, rok urodzenia, czy miejsce zamieszkania, a pojawienie się jakiegokolwiek imienia, nazwiska, numeru telefonu itp. elementów, które mogłyby stanowić dane osobowe jest przypadkowe i nie ma fizycznie związku z Twoją osobą. Tym samym oświadczasz, że dane podane podczas rejestracji są fikcyjne. Klikając przycisk rejestracja/logowanie oraz każdy link na stronie, który prowadzi do procesu rejestracji oświadczasz, że zapoznałeś/łaś się z regulaminem i akceptujesz jego treść i każdy podpunkt.

Reklamy

16 09.2013

Hipnoza - na czym nagrywam?

08 09.2013

Początki mojej przygody z tworzeniem nagrań hipnotycznych były (delikatnie rzecz ujmując) mierne. Nie miałem ani dobrego sprzętu ani wystarczającego doświadczenia o zagadnieniach związanych z obróbką cyfrową. Tych zagadnień jest więcej, niż przypuszczałem. Zaczynając od akustyki pomieszczenia, walki z wszelkimi odgłosami na zewnątrz, rodzajami mikrofonów i charakterystyk, a kończąc na usuwaniu szumu z nagrań i dodawaniu podkładów w tle. Przez ten czas długo się zmagałem z problemami, których istnienia nie byłem świadomy, aż do momentu, gdy zaczęły "drażnić" moje uszy. Przez cały czas się staram rozwijać w tej kwestii i tworzyć coraz lepszy materiał.

Hipnoza - na czym nagrywam?Na początku swojej drogi korzystałem wyłącznie z mikrofonu AKG D5S, podłączonego do karty X-Fi Fatality Champion. Dzisiaj aż trudno mi uwierzyć, że zmarnowałem na tę kartę dźwiękową chociaż złotówkę wiedząc, że nie nadaje się zupełnie do zastosowań domowego "studio" (w cudzysłowie, bo zdecydowanie: nie czuję się na tyle rozwinięty w temacie, aby z premedytacją używać tego słowa w odniesieniu do moich skromnych zabaw z dźwiękiem).

Skończyło się na tym, że kartę X-Fi Fatality Champion oddałem swojemu przyjacielowi, który znalazł dla niej zastosowanie w swoim komputerze stacjonarnym. Z oczywistych względów brzmiała i tak dużo lepiej niż karta, która jest zintegrowana z płytą główną. Sobie w tym czasie zasponsorowałem interfejs audio Saffire Pro 24 od Focusrite. Z perspektywy czasu wiem, że była to najlepsza decyzja na tamten moment, ale gdybym miał w tej chwili się przymierzać do zakupu czegoś, to pewnie celowałbym w hybrydę miksera i karty dźwiękowej.

Czas mijał, a moje doświadczenie i osłuchanie rosło, co w efekcie doprowadziło do tego, że zrozumiałem, dlaczego wszystkie "gąbki" na mikrofon są "złe", a pop-filtry dobre. Ponadto zdałem sobie również sprawę z tego, że nie jestem w stanie dobrze robić jakiegokolwiek (choćby skromnego, jak ma to miejsce teraz) masteringu nagrania, nie mając dobrych słuchawek lub monitorów odsłuchowych. Zdecydowałem się na słuchawki, aby nie drażnić sąsiadów przez wiele godzin, w czasie których pracuję nad końcowym efektem. Po dłuższym researchu padło na Beyerdynamic DT 1350, które choć małe: sprawują się idealnie w procesie odsłuchu i obróbki.

Z końcówką roku 2012 arsenał sprzętu do tworzenia (bezpośredniego lub pośredniego) nagrań wzbogacił się również o rejestrator ZOOM H2N. Używam go do nagrywania ptaków, dźwięków ulicy i wszystkiego, co się dzieje na zewnątrz. Jest niezastąpiony w swojej kategorii cenowej. Jedynie ZOOM H4N byłby w tym momencie bardziej godny polecenia, ale jest też wyraźnie droższy.

AKG D5S to dobry mikrofon do hipnozy i nagrań lektorskichOd połowy roku 2013 korzystam również z mikrofonu pojemnościowego CAD M179, który się stał w tym momencie głównym mikrofonem do nagrywania głosu. W swojej kategorii cenowej uważam, że jest najlepszy i najbardziej uniwersalny. Trzeba mieć niemniej świadomość, że z mikrofonami pojemnościowymi jest tak, że wszystkie drobne szmery są dużo łatwiej wychwytywane, niż w przypadku mikrofonów dynamicznych, które tłumią pogłos znacznie bardziej. Nieraz się o tym boleśnie przekonałem, ale i na to znalazłem kilka sposobów.

Co na przyszłość? Na pewno coraz większy rozwój w kwestii obróbki, eksperymentowanie z pogłosem, dodawanym już cyfrowo (w tej chwili jeszcze się nie czuję kompetentny na tyle, żeby go dodawać i nie mieć obawy o to, że popsuję, a nie poprawię nagranie) oraz za 2-3 lata zakup paneli akustycznych do tłumienia pogłosu w pomieszczeniu.

Sprzęt i akustyka pomieszczenia, choć są ważne, to nie mając zdolności obserwacji i wyciągania wniosków - nie zastąpią one dobrego słuchu, który jest potrzebny, aby nagrania brzmiały dobrze. Kilka starszych nagrań ze strony, które powstawały na samym początku, jest tego najlepszym dowodem, że można zrobić coś gorzej, mając całkiem niezły sprzęt. Nie musisz przechodzić przez tę całą drogę samodzielnie. Jeśli chcesz stworzyć fajne nagranie hipnotyczne, czujesz, że masz do tego właściwy głos i chcesz się sprawdzić, to zapraszam osoby z Warszawy do siebie. Jedyny warunek jest taki, że na stronie nie promujemy żadnej, konkretnej osoby. Wszyscy, którzy się zajmują tym zawodowo i zarabiają na tym - muszą więc odpuścić, gdyż nie jest to idea tego serwisu. Każdy twórca nagrania będzie podpisany albo pseudonimem, albo imieniem (lub imieniem i literą nazwiska), albo zupełnie anonimowo może się pojawić na stronie. Zapraszam do poznania inicjatywy hipnotycznej.

Ograniczenia nagrań hipnotycznych

27 06.2012

Tradycyjna hipnoza opiera się na specyficznej więzi pomiędzy prowadzonym, a prowadzącym (hipnotyzerem). Ta sama więź w nagraniach do autohipnozy jest mniejsza, gdyż brakuje rozmowy wstępnej z osobą hipnotyzowaną, oraz kontaktu wzrokowego przed przystąpieniem do hipnozy.

Nie ma również mowy o jakiejkolwiek większej interakcji czy dowolności, gdy poddajemy się hipnozie z nagrania mp3. W przypadku nieoczekiwanych momentów nie ma sposobu na wykorzystanie tego, co prowadzona osoba doświadcza na bieżąco. Tradycyjna hipnoza opiera się w dużej mierze na interakcji z osobą hipnotyzowaną. Taka interakcja praktycznie nie występuje, gdy słuchasz nagrania.

Podczas tradycyjnej hipnozy stosowane są metody indukowania transu, których nie można zastosować w nagraniach. Nawet, jeśli technicznie udałoby się opisać część z nich na tyle, aby istniała możliwość skorzystania z nich w nagraniu, to ich efektywność byłaby o wiele mniejsza.

Podczas hipnozy osoba prowadzona nie musi bezwzględnie utrzymywać kontroli nad podawanymi sugestiami i jednocześnie utrzymywaniem stanu transu. W hipnozie z nagrań kontrola świadoma powinna być jak największa, aby nie przerodzić pożytecznego stanu hipnozy w najzwyklejszy sen. Zasypianie nie jest pożądaną cechą transu. Powinno dążyć się do eliminowania tego zjawiska.

Dołącz do inicjatywy hipnotycznej

24 06.2012

Wszystkich z Warszawy i okolic, którzy są chętni do podzielenia się swoim głosem w nagraniach hipnotycznych na tej stronie zapraszam do siebie. Gwarantuję dostęp do sprzętu odpowiedniego, obróbkę cyfrową (podkład, usunięcia pomyłek itp.) oraz opcjonalnie: tekst z sugestiami. Daję również możliwość zaproponowania swojego tekstu. Inicjatywa jest charytatywna. Ani Ty, ani ja nie będziemy mieć z tego większych korzyści, niż możliwość posłuchania kolejnego nagrania hipnotycznego z Twoim udziałem. Różnorodność głosów z pewnością może dać ciekawe efekty końcowe.

Jeśli lubisz hipnozę w równym stopniu, co ja - skontaktuj się ze mną.

Jak słuchać nagrań?

24 06.2012

Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniesz korzystać z nagrań hipnotycznych. Przede wszystkim: trzeba słuchać świadomie i podążać świadomie za zaleceniami. Wizualizacja jest procesem świadomym, dlatego nie wystarczy, aby nagranie leciało w słuchawkach. Musisz świadomie uzyskiwać stan transu i kontrolować go. To jedyny sposób na uzyskanie najlepszych efektów.

Drugą, niemniej istotną kwestią jest odrobina ciszy i spokoju. Znajdź chwilkę dla siebie, kiedy nikt Ci nie będzie przeszkadzać. Zamknij oczy i podążaj za sugestiami. Zamknięte oczy gwarantują, że w krótkim czasie Twoje fale mózgowe zmienią dominację z bety na alfa. Wtedy Twoja sugestywność będzie większa.

Trzecia ważna sprawa: jeśli w pozycji leżącej zbyt szybko rozpraszasz się i nie podążasz za wizualizacją, to warto rozważyć wysłuchiwanie nagrań w pozycji siedzącej. To w zdecydowanej większości rozwiązuje sprawę, a do tego poprawia efekty.

I na koniec najważniejsze: stan transu jest stanem umysłu, a nie ciała. Jeśli chcesz uzyskać efekty, to skup się na celu, a nie na sposobie dochodzenia do niego. Możesz nie odczuwać istnienia transu, aż do podania właściwych sugestii, a to i tak działa! W stan hipnozy wchodzimy dosłownie w ciągu paru sekund. Reszta jest tylko kwestią dopasowania sugestii pod konkretną osobę i problem.

Kontakt

18 06.2012

Zapraszam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 43731005

 nagraniahipnotyczne (tylko chat)

Hipnoza i autohipnoza - nagrania hipnotyczne za darmo!

18 06.2012

Przypadkiem, bądź celowo trafiasz na stronę z darmowymi nagraniami hipnotycznymi w formacie mp3. Strona jest poświęcona wyłącznie autohipnozie pośredniej, do której potrzebujesz jedynie dowolnego odtwarzacza mp3, komputera, bądź wieży hi-fi z obsługą mp3. Wystarczy, że założysz słuchawki i będziesz podążać za poleceniami w nagraniu, a wejdziesz w stan autohipnozy. Dzięki niemu doświadczysz różnych ciekawych zjawisk hipnotycznych, oraz przede wszystkim będziesz mieć możliwość dokonania w sobie zmian.

Zanim zaczniesz przygodę ze swoim umysłem miej na uwadze kilka kluczowych spraw:

  • Dowiedz się więcej o ograniczeniach takich rozwiązań, ale również i o ich przewadze w niektórych aspektach, klikając tutaj.
  • Czytaj opisy do nagrań - one naprawdę wiele wyjaśnią i pomogą Ci w uzyskaniu najlepszych efektów.
  • Podziel się swoim feedbackiem w wiadomości prywatnej (mailowo) lub pisząc do mnie na gadu-gadu.
  • Przekonaj się, jak to wszystko działa - po prostu skorzystaj z materiałów ze strony. Oczywiście: każdy jest inny, a więc takie nagrania są tylko pewną generalizacją, ale (co najważniejsze) każde z nich jest w pełni bezpieczne.

Kiedy już zachwycisz się możliwościami, jakie daje autohipnoza z nagrań, to być może zechcesz również wziąć udział we współtworzeniu strony. Jeśli jesteś z Warszawy i nie wstydzisz się swojego głosu - napisz do mnie. Chętni z Warszawy i okolic są mile widziani. :) O obróbkę końcową materiału zadbam już ja. Tekst do nagrywania mogę również dostarczyć. Będę też otwarty na propozycje z Twojej strony.

 

Zapraszam do przeglądania zawartości strony. Polub też naszą świeżą stronę na facebooku i bądź na bieżąco z nowościami:
www.facebook.com/nagraniahipnotyczne

Facebook