Hipnoza - artykuły

Informacje na temat hipnozy - jej najważniejsze elementy, sposób i zasada działania oraz ogólne możliwości stanu transu.

Budowa ekranów akustycznych za grosze

02 05.2016

Wraz z końcem marca przymierzałem się do zbudowania paru ekranów akustycznych w formie mobilnego parawanu. Było to konieczne, gdyż od przeprowadzki nie miałem już tak optymalnych warunków do nagrywania jak w poprzednim mieszkaniu. Pogłos w nowym miejscu zamieszkania rozchodził się dużo bardziej niż w poprzedniej lokalizacji. Musiałem coś z tym zrobić, zanim mogłem ponownie myśleć nad nowymi produkcjami. Na szczęście pojawiły się możliwości, by zrobić to dobrze, tanio i nie ingerując mocno w wygląd samego mieszkania.

Fale mózgowe - charakterystyka

11 11.2014

Charakterystyka poszczególnych fal mózgowych - ich główne funkcje, zakres częstotliwości, przypadłości z nimi związane i sposób ich pobudzania. W tym dosyć długim artykule znajdziesz informacje na temat pięciu kluczowych fal mózgowych (z pominięciem lambdy, na temat której nie było zbyt wielu informacji, a mój biofeedback nie zbiera i tak tej częstotliwości przy odczytach EEG). W czym może się to przydać? Jeśli (podobnie jak ja) posiadasz domowy biofeedback, to znając działania fal mózgowych możesz lepiej sterować ich aktywnością i wykorzystywać poszczególne zakresy na swoją korzyść. Praca z biofeedbackiem skutecznie pomaga rozwijać umysł także w kontekście hipnozy. Wszystko się staje wyraźnie prostsze do zrobienia - tak wynika z moich doświadczeń.

Jak niewielkim kosztem poprawić jakość akustyki nagrań lektorskich?

03 02.2014

W tym krótkim tekście chciałbym zwrócić uwagę na kluczową kwestię podczas nagrywania swoich transów, czyli zadbanie o właściwe warunki akustyczne. Ten tekst nie jest przeznaczony dla osób, które chciałyby się zajmować nagrywaniem kilku instrumentów muzycznych na paru śladach razem z wokalem (nie jest dla kapel muzycznych). Raczej kieruję go do wszystkich, którzy się skupiają  głównie na samym głosie, do którego potem (ewentualnie) cyfrowo dołożą ścieżkę dźwiękową. Pomimo tego: Ci, którzy się znaleźli tutaj z innych powodów być może również skorzystają na zamieszczonych tutaj informacjach.

W czym mogą pomóc nagrania do autohipnozy?

24 09.2013

Przewaga autohipnozy z nagrań mp3 jest przede wszystkim na poziomie łatwości w oddawaniu się sugestiom prowadzącego. Nie ma czynnika blokującego w postaci konieczności świadomego decydowania o tym, jaki należy podjąć następny krok, żeby wprowadzić zmianę. Kolejne etapy wizualizacji w stanie autohipnozy są prowadzone przez głos lektora, ułatwiając skupianie się na celu, zamiast na sposobie realizacji. Autosugestia w czasie nagrań hipnotycznych jest zazwyczaj skuteczniejsza ze względu na mniejsze zaangażowanie umysłu świadomego. Świadomość może spokojnie się oddawać dryfowaniu po wizualizacji, a podświadomość ją realizować w czasie, gdy sam proces kreowania kolejnych kroków w całym procesie należy już do głosu prowadzącego (hipnotyzera). Daje to wygodę w trakcie uzyskiwania zmian na poziomie podświadomym. Potęga podświadomości może zostać wykorzystana w pełni, a podkład dźwiękowy w tle, wliczając muzykę i odgłosy natury - pomogą jeszcze bardziej wzmocnić wizualizację.

Facebook