Eksperymenty z umysłem

Relacje i wyniki moich własnych badań nad umysłem za pomocą alternatywnych dla hipnozy narzędzi i technologii. Znajdziesz tutaj informacje, które dotyczyć będą między innymi biofeedbacku, komór odpływowych (deprywacja sensoryczna), oprogramowania wszelkiego rodzaju itp. itd.

Moje doświadczenia z domowym biofeedbackiem

24 03.2015

Biofeedback rozwija możliwości umysłu i podświadomościBiofeedback to urządzenie, które za pomocą jednej lub większej ilości czujek zbiera informacje o aktywności mózgu lub niektórych procesów w ciele (tętno, bicie serca). Reprezentując w formie graficznej te dane na ekranie (animacje/gry) pozwala nam ćwiczyć kontrolowanie fal mózgowych i kojarzenie ich aktywności z konkretnymi procesami myślowymi (np. liczenie, czytanie itp. wpływają na aktywność niektórych fal). Możemy łatwo sprawdzić, jaki rodzaj myśli, wizualizacji itp. wpływa lepiej na aktywność poszczególnych fal mózgowych. Ponadto reprezentacja graficzna działa jak kotwica. Skupiając się w efekcie na samej reprezentacji również zyskujemy wzmożoną aktywność fal mózgowych, których dotyczyła.

Moje doświadczenia z komorą odpływową (deprywacja sensoryczna)

14 06.2014

Komora deprywacyjna.Czym są komory deprywacyjne? Są to specjalne urządzenia, w których odpowiednio dobrana mieszanina wody i soli sprawia, że unosimy się swobodnie na powierzchni. Temperatura tej mieszaniny odpowiada temperaturze ciała ludzkiego, a w środku może być niemal całkowicie ciemno, jeśli zechcemy wyłączyć światło. Komory są zamykane, więc osoby z klaustrofobią nie powinny korzystać z takich wynalazków. Efektem zachowania przez wodę temperatury ciała, ciemności oraz zmniejszonej ilości odgłosów jakie do nas dochodzą jest wspomniana deprywacja sensoryczna. Umysł stopniowo przestaje odbierać w typowy sposób swoje ciało, zmieniając fale mózgowe i wrażenia fizyczne.

Facebook