× Różne podejścia do hipnozy bezpośredniej, strategie, pytania dotyczące hipnozy

Porady dla początkującego.

1 rok 6 miesiąc temu #196 przez Michał Matusiak
Witam.
Od pewnego czasu interesuję się zagadnieniami hipnozy. Natrafiłem na tę stronę przypadkiem. Próbowałem korzystać z zamieszczonych materiałów, lecz niestety nie udało mi się wejść w stan hipnozy czy transu. Sam nie wiem czy robię coś źle, czy wręcz jestem nie podatny na hipnozę. Korzystałem na początek z trzech materiałów niestety które (chyba) nie wprowadziły mnie w te stany:
1. Test lewitująca dłoń. Postępowałem zgodnie z poleceniami instruktora, próbowałem "na stojąco" i "na siedząco". Stojąc po pewnym czasie jedynie czego doznałem to poczucie tego, że moje ciało się chwieje. Ręka niestety nie była "lewitująca". Zaś siedząc odniosłem dziwne wrażenie, jak by cała moja "wola" skupiała się na sprawdzaniu tego czy moje ręce na pewno dotykają kolan. Próbowałem jakoś temu zaradzić po przez "odegnanie" myśli od sprawdzania stanu moich rąk.

2.Test sklejonych dłoni. Tutaj były podobnie nie udało mi się otrzymać oczekwianego efektu. W czasie odsłuchiwania nagrania jedyne co mogłem wyczuć to puls w moich dłoniach. Wręcz wysilony.

3. Nagranie o reinkarnacji. Tutaj myślę, że może to być moja wina, gdyż nie mogłem utrzymać wizualizacji. Od samego początku "przed oczami" skakały mi trzy różne obrazy, nie chcące dać się kontrolować. Mogę nawet rzecz, że robiły wszytsko na przekór lektorowi. Gdy kazał ożywić obraz (jak dobrze pamiętam, poprzez dodanie jakiś ludzi) momentalnie wszystko znikło, pochodnie, a dokładnie płomień ich po tej sugestii wręcz się zatrzymał (przestał falować itp.).

Krótko opisałem moją sytuację, więc teraz mam kilka pytań.
1. Co mogłem robić źle, że nie zauważyłem żadnych efektów? Czy może to oznaczać, że jestem odporny na hipnozę?
2. Może wybrałem złe nagrania jak na początek? Od których wagi Was powinienem zacząć?
3. Jak się przygotować przed taką sesją? Mam na myśli czy przed tym spróbować się jakoś wyciszyć, zrelaksować czy wyłączne polegać na nagraniach?
4. Może dość głupie pytanie, ale czy tych nagrań powinno słuchać się na słuchawkach czy lepiej "na głośnikach"? W pewnym sensie nie mogłem się w 100 % zrelaksować, bo przeszkadzały mi słuchawki.
5. Może macie jakieś inne dodatkowe rady, dla początkujących "autohipnotyzerów" :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 6 miesiąc temu #197 przez Michał
1. Raczej oznacza, że podświadomość nie chce współpracować - objawy punktu trzeciego na to wskazują, bo w końcu jakieś rzeczy widziałeś, więc sam stan hipnozy zaistniał.

2. Same nagrania wybrałeś odpowiednie (ewentualnie poza ostatnim, ale dwa pierwsze na pewno). Więcej niż 90% osób reaguje na lewitację ręki - nawet z nagrania mimo, że odsetek jest ciut mniejszy niż w pracy na żywo.

3. Objawy z trzeciego nagrania dot. reinkarnacji wskazują na niechęć podświadomości do zmiany lub samej hipnozy. Ciężko na odległość dać jakąś złotą radę na rozwiązanie tego. Jeśli podświadomość generuje jakieś obrazy, a reaguje odwrotnie (gdy część efektów już jest) to dla mnie jest to zawsze sygnał, że nie ma tutaj zaufania albo do prowadzącego, albo do samej hipnozy, albo brak chęci na zmiany.

Można tutaj uderzyć do niej argumentami o zasadności stosowania hipnozy. Mów do siebie w myślach, dlaczego chcesz wywołać efekty, czy też wskazuj, że jeśli ma jakieś wątpliwości, to nie będziesz wiedział jakie, jeśli nie porozmawia/wskaże Ci jakie.

Generalnie powinna wystarczyć cisza i dopilnowanie, by czas nas nie gonił czy inne obowiązki. Nie trzeba nic więcej gdy podświadomość nie stawia oporów przed zmianą.

4. Nie ma raczej znaczenia - ja słucham na słuchawkach niemniej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Michał
Czas generowania strony: 0.101 s.
Facebook