× Różne podejścia do hipnozy bezpośredniej, strategie, pytania dotyczące hipnozy

Pytanie

1 rok 11 miesiąc temu #120 przez bartek
Czytałem gdzieś że nie można się za hipnotyzować jak się słyszy swój głos.
Proszę o rozwiać moje wątpliwości z tym tematem .

Z góry dziękuje za odpowiedź

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 7 miesiąc temu #178 przez Hipopotam
Akurat właśnie temu zagadnieniu, o które pyta bartek, jest dedykowane forum.
Ponoć akurat własny głos jest najlepiej odbierany przez poddającego się autohipnozie. Tak twierdzi wielu znawców tematyki hipnozy. Czyli dokładnie na odwrót niż sugeruje to w pytaniu bartek.
Obce głosy są często postrzegane bardzo krytycznie przez niektóre osoby. Chyba kobiety są bardziej krytyczne niż mężczyźni. A rzecz polega na świadomym poddaniu się przesłaniu hipnotycznemu bez skupiania się na sposobie wymowy, wadach wymowy czy zwykłych błędach wynikających z trudności językowych.
Z własnej praktyki wiem, że nawet własne nagrania mogą sprawiać problemy. Stąd konieczność umiejętnego wykorzystania programów do edycji nagrań. Usunięcie zbędnych hałasów, cmoknięć, gwizdów itp.
Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że autohipnoza działa i jest skuteczna.
Można przeprowadzić prosty test. Należy sobie sporządzić własne nagranie i zakończyć je sugestią zapomnienia całej sesji hipnotycznej. W moim przypadku był to test, który po latach przerwy w kontaktach z zagadnieniem hipnozy uderzył mnie swoją skutecznością i spowodował powrót po ponad trzydziestu latach do hipnozy, a właściwie do autohipnozy.
Dzisiejsze możliwości sporządzania plików mp3 umożliwiają w łatwy, dość prosty sposób osiągnąć to co kiedyś było dostępne dla nielicznych, zawziętych lub obdarzonych wyjątkowymi zdolnościami osobników.

Autohipnoza znakomicie pomaga mi w codziennym życiu. Widzę spore podobieństwo do tego czym jest żarliwa modlitwa dla osób głęboko wierzących.
Oczywiście, spodziewający się cudów będą mocno zawiedzeni. Nie ma możliwości w jednej czy paru sesjach zrobić z siebie nowego wspaniałego człowieka;-).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Michał
Czas generowania strony: 0.139 s.
Facebook