× Różne podejścia do hipnozy bezpośredniej, strategie, pytania dotyczące hipnozy

Echo głosu

3 lata 5 miesiąc temu #33 przez hipek
Witam,
dobrym pomysłem jest aby nagranie podczas obróbki w programie dźwiękowym przerobić tak aby głos miał lekkie echo? Może to mieć pozytywny wpływ na wprowadzenie w trans?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 5 miesiąc temu #34 przez Michał
Większość ludzi nie powinna używać efektu reverb ani delay, bo zrobi to nieumiejętnie. W kwestii obróbki jest kilka kluczowych zasad:
1. unikamy echa naturalnego, generowanego przez pomieszczenie (odpowiedzi pomieszczenia, w którym nagrywamy). Można to zrobić tworząc ekrany akustyczne, o których pisałem na stronie i/lub stosując filtry do usuwania pogłosu (dereverb od isotope przykładowo), które często bardzo pomagają. Sam z nich korzystam, poza używaniem ekranów.
2. Dajemy mniej pogłosu, niż uważamy, że trzeba - każde słuchawki zagrają go inaczej. Poza tym: słuchamy potem całości na różnym poziomie głośności - by mieć pewność, że jest ok.
3. Ja raczej unikam echa/pogłosu, o ile nie próbuję uzyskać wrażenia bycia w konkretnym miejscu np. łodzi podwodnej/świątyni i zawsze się staram najpierw usunąć echo z pomieszczenia. Dwa pogłosy nałożone na siebie będą brzmiały źle.

Wpływ może mieć pozytywny, ale też i negatywny. Echo może kogoś denerwować bardziej, niż transować. Neutralne brzmienie w nagraniu zawsze jest "pewnikiem" dla ucha - nikogo nie będzie rozpraszać w negatywny sposób nadmiarowość echa wtedy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 5 miesiąc temu #36 przez hipek
Po dwóch dniach odsłuchiwania nagrania z echem zauważyłem dwie rzeczy.
Pierwszego dnia gdzieś w połowie nagrania miałem wrażenie że jakby czas biegł dwa razy wolniej niż normalnie.
Drugiego dnia podczas słuchania miałem odczucia jakby głowa kiwała się w przód i tył. Ale jak sprawdziłem ręką czy naprawdę się rusza to stwierdziłem że nie. Aby miałem takie wrażenie, ale naprawdę realistyczne.
Wydaje mi się że chyba pierwszy raz udało mi się osiągnąć głęboki trans podczas odsłuchiwania nagrań.
To są objawy transu, czy może się mylę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 5 miesiąc temu #37 przez Michał
Głowa miała prawo się kiwać, bo to częsty objaw transu. Zwolniony czas to również oznaka transu. Nie wydaje mi się, żeby echo miało na to wpływ - raczej więcej doświadczeń z wchodzenia w trans.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 5 miesiąc temu #38 przez hipek
Mi się wydaje że w moim przypadku ma. Za jakiś czas wrócę do nagrań bez echa i porównam czy jest ten sam efekt. Szczerze to wolę słuchać nagrań z echem ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Michał
Czas generowania strony: 0.120 s.
Facebook